Belka
Czwartek, 15 Listopada 2018   imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pierwsza galeria handlowa, kultowy sklep,...

Data dodania: 2018-11-09
Kiedy i gdzie otworzono pierwszy kebab w Warszawie? Które centrum handlowe powstało jako pierwsze? Albo jakie plenerowe projekty są pionierskie? Kliknij w zdjęcie, aby uruchomić galeri&... więcej »
 
 

Psia grypa MEMY. Najlepsze i najśmieszniejsze MEMY...

Data dodania: 2018-11-08
„Psia grypa” powaliła tysiące policjantów. Zobacz najlepsze memy! więcej »
 
 

Mieszkania służbowe kuszą pracowników? Co piąty...

Data dodania: 2018-11-08
Wraz ze wzrostem mobilności zawodowej Polaków rośnie zapotrzebowanie na mieszkania służbowe. Firmy, które zaoferują je pracownikom, mogą na takiej inwestycji sporo zysk... więcej »
 
 

Sejm zdecydował. 12 listopada dniem wolnym od pracy

Data dodania: 2018-11-07
Decyzja zapadła - 12 listopada będzie wolny od pracy. Czy w szkołach będą odbywać się lekcje? Czy sklepy będą otwarte? O tym w środę zdecydował Sejm. Us... więcej »
 
 

Płaca Minimalna 2019. Jaka najniższa krajowa?...

Data dodania: 2018-10-31
Kodeks pracy gwarantuje pracownikom otrzymywanie pensji minimalnej. Wysokość wynagrodzenia minimalnego na kolejny rok jest podawana w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Po... więcej »
 
 

Energia Kozienice zwycięzcą Mirax Pucharu Polski

Data dodania: 2018-10-25
Piłkarze Energii Kozienice po raz drugi w historii sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego. W środę na Stadionie MOSiR w Radomiu zespół Grzegorza Seremaka pokonał 3:0... więcej »
 
 

Znajdź dom lub mieszkanie w kilka minut. Nowa...

Data dodania: 2018-10-25
Chcesz błyskawicznie znaleźć mieszkanie, dom lub inną nieruchomość? Dowiedz się więcej o aplikacji, która umożliwi Ci łatwe i szybkie przeglądanie og&... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów na Mazowszu

Data dodania: 2018-10-25
Wybory samorządowe 2018. Frekwencja w województwie mazowieckim wyniosła ponad 61 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Państwową Komisję Wyborczą 24 mandaty przypadn... więcej »
 
 

Wynajem mieszkania w Warszawie - październik 2018....

Data dodania: 2018-10-24
W październiku ruch na rynku najmu wciąż trwa. Sprawdź, ile zapłacisz za wynajem mieszkania w poszczególnych dzielnicach Warszawy. więcej »
 
 

Dzisiaj finał Mirax Pucharu Polski. Powtórzyć...

Data dodania: 2018-10-24
Dzisiaj w Radomiu piłkarze Energii Kozienice i Szydłowianki Szydłowiec zmierzą się w finale Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Spotkanie na Stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 roz... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 561
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kozienicki - powiat w południowo - wschodniej części  województwa mazowieckiego z siedzibą w Kozienicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Kozienice i Sieciechów zajmując powierzchnię 916,96 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Kozienicki Park Narodowy, Obszar Chronionego Krajobrazu „Dolina Drzewiczki i Pilicy”, rezerwaty przyrody („Zagożdżon”, „Krępiec”, „Guść”, „Olszyny”, „Dęby Biesiadne im. Mariana Pulkowskiego”) oraz rzeki (Radomka, Pilica i Wisła). Do zabytków powiatu zaliczają się: zespół pałacowo – parkowy w Kozienicach i Trzebieniu, budynek w stylu dworku mazowieckiego w Kozienicach, park w Janikowie, Mauzoleum Legionistów w Laskach, Strażnica graniczna w Grabowie nad Pilicą, Budynek dawnej leśniczówki  z 1926 r. w Garbatce Letnisko, a także liczne kościoły i cmentarze.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie i przemyśle. Na jego terenie działa Elektrownia „Kozienice” S.A – największa w Polsce elektrownia opalane węglem kamiennym.  

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 48 i 79.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola