Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Belka

Kolarze Energii wrócili do rywalizacji w Poland Bike Marathon

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj

Po długiej wakacyjnej przerwie wrócił kolarski cykl Lotto Poland Bike Marathon. W sobotę 25 sierpnia w podwarszawskim Chotomowie rozegrano dziesiąty etap cyklu wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Na starcie stanęło ponad 500 uczestników. W tym gronie ośmioosobowa reprezentacja Energii Kozienice. Nasi zawodnicy trzy razy stawali na podium w kategoriach wiekowych. Na dystansie Mini, liczącym 27 kilometrów, dobrze pojechał Paweł Wyczółkowski – drugi w kategorii M1 i 35 w generalnej klasyfikacji. Piotr Nowakowski zajął 80 miejsce, Wojciech Wójtowicz był 111, a Waldemar Strzelczyka uplasował się na 175 miejscu. Wśród kobiet 32 była Wiktoria Kubik, a sześć lokat dalej sklasyfikowana została Elżbieta Wyczółkowska, która w kategorii K5 zajęła 3 miejsce. Na dystansie Max – 53 kilometry – wystartowali Paweł Seremak i Jarosław Piskozub. Ten drugi z powodu defektu sprzętu nie ukończył wyścigu. Natomiast Seremak linię mety minął na 51 miejscu i był pierwszy w kategorii wiekowej M1. Drużynowo kolarze Energii uplasowali się na 17 miejscu spośród 115 sklasyfikowanych drużyn. Kolejny start naszych zawodników już w najbliższą niedzielą w podwarszawskich Markach. Dystans MINI : Paweł Wyczółkowski (438) 01:03:41 2 miejsce w kategorii M1 oraz 35 Open Piotr Nowakowski (427) 01:08:44 25 miejsce w kategorii M4 oraz 80 Open Wojciech Wójtowicz (549) 01:11:52 13 miejsce w kategorii M2 oraz 111 Open Waldemar Strzelczyk (428) 01:17:07 13 miejejsce w kategorii M5 oraz 175 Open Wiktoria Kubik (433) 01:29:39 5 miejsce w kategorii K1 oraz 32 Open Elżbieta Wyczółkowska (1369) 01:34:27 3 miejsce w kategorii K5 oraz 38 Open Dystans MAX : Paweł Seremak (436) 02:20:20 1 miejsce w kategorii M1 oraz 51 Open Jarosław Piskozub (432) – nie ukończył wyścigu z powodu defektu sprzętu

Pełna treść wiadomości na: e-kozienice.home.pl/WPressEnergia/?p=7548
e-kozienice.home.pl, Źródło artykułu: e-kozienice.home.pl