Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

2017.10.13-11.13 - Spotkanie pokonkursowe Grupy Twórczej VENA

Data publikacji: 2017-11-10, Data modyfikacji: 2017-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
2017.10.13-11.13 - Spotkanie pokonkursowe Grupy Twórczej VENA

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na spotkanie pokonkursowe członków Grupy Twórczej VENA. Ogłoszenie werdyktu komisji konkursowej odbędzie się w dniu 13 października 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

    Grupa Twórcza VENA, jako jedna z form działalności Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, utworzona została w 1997 r. i skupia twórców Ziemi Kozienickiej. Twórczość członków grupy jest ściśle powiązana z regionem kozienickim, jego historią i kulturą. Artyści z grupy VENA uczestniczą w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także biorą czynny udział w licznych wydarzeniach kulturalnych promując Ziemię Kozienicką. Opiekunem grupy jest instruktor plastyki KDK Agnieszka Bieńkowska. 

    Zaprezentowane prace Grupy Twórczej VENA to wynik ogłoszonego, już po raz czwarty, konkursu artystycznego, adresowanego dla artystów amatorów. Organizatorem konkursu jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. 

    Zmierzenie się każdego z autorów czy to z warsztatem, czy z własnymi przemyśleniami dotyczącymi konkursowego tematu jest już dla każdego z nich formą rozwoju artystycznego. 

    Pełne pasji prace z malarstwa, rzeźby i haftu powstają przy każdej edycji konkursu i z roku na rok są coraz bardziej dopracowane i pełne indywidualizmu. 

    Autorami prac zgłoszonych do konkursu są: Jadwiga Bronisława Andrzejewska, Władysława Barbara Drachal, Marian Gwardiak, Janusz Karaś, Józef Kondeja, Krystyna Kondeja, Eugenia Kuna, Zbigniew Kurasiewicz, Gabriela Osińska, Leokadia Styś, Genowefa Śledź. 

    Tematyka prac: „Kulturalna Ziemia Kozienicka” i „Piękno Wisły”.


Prace pokonkursowe prezentowane są do 13 listopada 2017 r. 

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, Źródło artykułu: www.dkkozienice.pl, Autor zdjęć: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kozienicki - powiat w południowo - wschodniej części  województwa mazowieckiego z siedzibą w Kozienicach. W skład powiatu wchodzą gminy: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Kozienice i Sieciechów zajmując powierzchnię 916,96 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: Kozienicki Park Narodowy, Obszar Chronionego Krajobrazu „Dolina Drzewiczki i Pilicy”, rezerwaty przyrody („Zagożdżon”, „Krępiec”, „Guść”, „Olszyny”, „Dęby Biesiadne im. Mariana Pulkowskiego”) oraz rzeki (Radomka, Pilica i Wisła). Do zabytków powiatu zaliczają się: zespół pałacowo – parkowy w Kozienicach i Trzebieniu, budynek w stylu dworku mazowieckiego w Kozienicach, park w Janikowie, Mauzoleum Legionistów w Laskach, Strażnica graniczna w Grabowie nad Pilicą, Budynek dawnej leśniczówki  z 1926 r. w Garbatce Letnisko, a także liczne kościoły i cmentarze.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie i przemyśle. Na jego terenie działa Elektrownia „Kozienice” S.A – największa w Polsce elektrownia opalane węglem kamiennym.  

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 48 i 79.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola